Węgiel kamienny
Sprawdzone źródło opału do Twojego domu. Klasyka gatunku oraz sprawdzona wydajność.
Ekogroszek
Ekogroszek jest pochodną węgla kamiennego, który został przetworzony do postaci granulatu.
Pellet
Ekologiczny środek opałowy, który powstaje na bazie odpadów drewnianych. W 100% czysty i ekologiczny.
Szybki kontakt
Skaryszew
ul. Słowackiego 33A
e-mail: sodap@wp.pl
tel: 603 - 128 - 133

Ekogroszek

Czym jest ekogroszek?

Podstawowe pytanie, ale jakże istotne, dlatego też wyjaśniamy. Ekogroszek jest paliwem stałym, który pochodzi z węgla kamiennego lub brunatnego. Otrzymywanie ekogroszku polega na kruszeniu węgla i przesiewaniu go przez specjalne sita. Dzięki temu powstają ziarna od 5 mm do 25 mm. Następnie ekogroszek jest płukany. Pozbawia się go miału. Wytwarzany z wysokokalorycznego węgla ma niską zdolność spiekania, ma również niską zawartość siarki.

 

Właściwości ekogroszeku:

  • jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego typu 31.2,
  • charakteryzuje się granulacją od 5-25mm ,
  • wilgotność w lecie 4-10%, zawartość siarki 0,6%, popiołu 5-7% - im mniej tych składników, tym większa wydajność paliwa,
  • wymaga dość dużej kotłowni (z miejscem na skład opału)
  • stosowany jest do niskoemisyjnych kotłów z palnikiem retortowym, z automatycznymi podajnikami paliwa; ich sprawność wynosi do 85%

Oferowany przez nas ekogroszek jest produkowany na bazie odpowiednio dobranych gatunków wysokokalorycznego węgla kamiennego, który pochodzi od polskich producentów.

Dzięki wysokiej jakości produktu bazowego, jaki przez wysokie reżimy technologiczne sprawiają, iż oferowany ekogroszek charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz wydajnością energetyczną.

Eko groszek powinien posiadać odpowiednie właściwości fizyczno-chemiczne. Dzięki temu możemy zagwarantować bezawaryjną pracę kotła, m.in. odpowiednia granulacja, brak zanieczyszczeń, RI (spiekalność) poniżej 10.

Dlatego bardzo istotne jest, aby wybrany przez Państwa towar był wysokiej jakości. Iluzoryczna oszczędność,  może spowodować o wiele większe straty, które wiążą się z uszkodzeniem kotła grzewczego.

Nasz Eko groszek charakteryzuje się najlepszymi parametrami, minimalną ilością popiołu, co daje Państwu 100% gwarancję, iż jest to bardzo czyste paliwo.

Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko / firma:
Twój adres e-mail:
Twój telefon:
Twoja wiadomość /pytanie:
Przepisz wynik działania:
9 + 14 - 3=
DevilArt: strony internetowe Radom